POZNAJ ZESPÓŁ

Karol Walas

Odkrywca Niesamowitego, Prezes

Wychowanie od zawsze polega na miłości. Główne motto Karola. Od lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Młody pasjonata pedagogiki oraz Janusza Korczaka. W wolnych chwilach zastanawia się, jak odmienić system edukacji na bardziej przyjazny człowiekowi. Jedną z głównych wartości jaką sobie ceni, jest odważna i systematyczna walka o prawa dzieci w dzisiejszym świecie. Prywatnie mąż Doroty i Tata małej Marysi. Prowadzi jeden z niewielu pedagogicznych blogów w Polsce.

Dorota Walas

Przyjaciółka Dzieci

Oddana sprawie każdego dziecka. Dorota 8 lat temu stworzyła podwaliny Odkrywkowa i cały czas systematycznie pracuje z dziećmi. Na co dzień podczas pracy skupia się przede wszystkim na empatycznym słuchaniu tego, co dzieci mają do powiedzenia. Dorota zawsze jest gotowa, aby okazać wsparcie. To doświadczona altruistka, która brała udział i organizowała ogromną ilość inicjatyw charytatywnych. Żona Karola oraz szczęśliwa Mama Marysi.

Dominika Duś

Dawca Pozytywnej Energii

Dominika ma niezwykły dar zjednywania sobie drugiego człowieka. Jest zaangażowana i aktywna. Otacza ją pozytywna aura, która niesamowicie wpływa na dzieci. Dominika jest Pedagogiem i swój warsztat budowała między innymi w ośrodku terapii uzależnień. Dodatkowo świetnie odnajduje się na scenie, co udowodniła podczas wielu charytatywnych inicjatyw. Prywatnie nie wstydzi się miłości do disco-polo i swojego psa Łatki.

Magdalena Müller

Kreatywny Twórca Dobra

Kreatywna i zorganizowana. Magda już w podstawówce była aktywną osobą. Teraz swój potencjał wykorzystuje w Stowarzyszeniu. Ma głowę pełną świetnych pomysłów, które dodają nowej jakości Odkrywce. Nigdy nie traci zapału i pełna jest potężnych zasobów optymizmu. Gdy w zespole opadają siły, Magda zawsze dzieli się swoją energią. Na co dzień studiuje budownictwo. Potrafi zaplanować skrzyżowanie i imprezę dla 40 dzieci.

Karol Saladra
Szlachetny Strateg

Karol to analityczna dusza. Na każdy projekt Stowarzyszenia patrzy wnikliwie, dzięki czemu wszystko zawsze jest dopracowane. Często widzi to, czego inni nie zauważyli. Zawsze zadaje dużo pytań i analizuje, jak można coś zrobić lepiej. Na co dzień studiuje Automatykę i Robotykę. Doskonale zna świat gier komputerowych i jest dowodem na to, że mogą one być okazją do osobistego rozwoju.

Marta Szastak
Awangardowy Sprzymierzeniec Dzieci

Marta jest niesamowicie oryginalna. Zarówno jeśli chodzi o pracę z dziećmi, jak i o planowanie nowości w Stowarzyszeniu. Marta zawsze buduje genialną atmosferę w zespole. To pomaga szybciej osiągać wspólne cele. Dzieci przy niej chętnie poszukują nowych dróg odkrywania. Marta dzieli się z nimi swoją pasją do Japonii i wszystkim, co z nią związane.

Irek Tatarczuch
Poszukiwacz Myśli

Irek zawsze rzuca nowe światło na wszystko, co dzieje się w Stowarzyszeniu. Potrafi dostrzegać mniejsze elementy, które często mają wpływ na większe. Jest realistą, co skutkuje zawsze dobrze opracowanym planem działania. Pracuje jako programista i swój talent wykorzystuje również w Odkrywce. No i ma gadane. Prywatnie świetnie gra na gitarze i spędza czas z Martą na sesjach RPG.

Anna Kazuch
Niebanalny Wychowawca

Ania jest pedagogiem. Stawia sobie odważne wyzwania i zawsze je realizuje. Doświadczenie pedagogiczne budowała w świetlicach środowiskowych. Świetnie odnajduje się w zajęciach arteterapeutycznych, a jej pasją jest lepienie z gliny. Ania jest niesamowicie ciepłą osobą, która zawsze jest otwarta na pomoc innym. Jest zaangażowana i pełna radości. Prywatnie jest mamą Wiktorii.

Ks. Łukasz Wąsikiewicz

Niestrudzony Dobroczyńca

Ksiądz Łukasz jak nikt inny potrafi nawiązać pozytywną relację z drugim człowiekiem. I to nawet z dopiero co poznanym. Zawsze gotowy na rozmowę pełną wyrozumiałości i szacunku. W Stowarzyszeniu tworzy parafialną część Republiki. Z głową pełną innowacyjnych pomysłów, zawsze szuka nowych możliwości odkrywania dla Dzieci.

Marcin Grzyb
Człowiek od zadań specjalnych 

Marcin jest zawsze tam, gdzie potrzeba wsparcia. Bez znaczenia czy w grę wchodzi pomoc podczas zajęć dla dzieci czy przewóz pralki do domu jednego z wychowanków. Marcin zawsze otwarty jest na zrobienie czegoś dobrego. Ceni sobię szczerość i poczucie humoru. Prywatnie lubi gotować i spędzać czas na siłowni.

Jagoda Gołębiowska
Niegasnąca Optymistka

Jagoda jest w zepsole Odkrywki pozytywną estetką. Mimo historii z jaką przyszło jej się osobiście zmierzyć, bardzo chce pomagać dzieciakom z Republiki. Ma otwartą głowę na nowe pomysły i chętnie angażuje się w nowe projekty. Dzieli się swoim optymizmem z innymi co świetnie wpływa na resztę zespołu.

Aga Skwarczowska
Twórczyni Motywacji

Agnieszka to bardzo pogodna osoba, która ma w sobie ogromnie dużo pozytywnej energii. Ma jej tak dużo, że chętnie dzieli się nią z całym zespołem. Aga w Odkrywce dba o rozwój całej grupy. Pomaga nam się zintergrować, lepiej poznać i dowiedzieć przy okazji czegoś o sobie. Doświadczenie, które zdobyła w branży HR, wnosi niesamowitą jakość do całego Stowarzyszenia. A za jej uśmiech, poczucie humoru i zaangażowanie, jakie wkłada w każdą relację, nie sposób jej nie lubić.