ŁĄCZYMY SIŁY DLA DZIECI

Republika Dziecięca to szczególne miejsce, w którym spotykamy się z dziećmi. Miejsce, w którym możemy im towarzyszyć i pomagać im, w samodzielnym odkrywaniu świata i siebie.

Często spotykamy jednak dzieci, które potrzebują Bohatera.

Bo by zostać Bohaterem Dziecka wcale nie trzeba mieć wielkich supermocy. Nie trzeba umieć latać czy mieć niebywałej siły. Wystarczy wygonić potwora z szafy, który straszył w nocy, albo znaleźć zaginioną zabawkę. Wystarczy pomóc zdjąć kota z drzewa, albo złapać balon, który właśnie odlatywał poza zasięg małych rączek…

Wystarczy kupić książki do szpitalnego oddziału, zafundować wyjście do kina albo pomóc spełnić marzenie o wyjeździe z rodziną na wakacje… Marzenie, które miało być przekreślone.

I wtedy pojawiamy się MY cali na biało. A właściwie na niebiesko. 🙂

Skrzykujemy wyjątkowych Bohaterów Dzieci – ludzi, którzy po prostu chcą zrobić coś dobrego. Ludzi, którzy nie odmawiają pomocy najmniejszym potrzebującym. Ludzi, których łączy jedno – są absolutnie cudowni i mają w sobie tę wrażliwość, o której niektórzy mówią, że już nie istnieje.

Ludzi, których na maksa kochamy i którzy razem z nami zmieniają świat dzieci, zmieniając jednocześnie świat nas wszystkich.

Zobaczcie, co zrobiliśmy w pierwszym roku naszego działania…

Akcja „Rak nie jedzie na wakacje”

Rodzina Ewy musiała zrezygnować z wakacji. Mieli jechać nad morze, bo ich dzieci nigdy morza nie widziały. Ale rak kosztuje. Dojazdy, leczenie, wizyty u lekarzy… Na wakacje już nie starczy. Chcieliśmy zebrać kwotę, która pozwoliłaby im na najlepsze wakacje ever. Pozwoliłaby im pobyć razem i oderwać się chociaż na moment od tych trudności codziennego życia z nowotworem. Bo w końcu… rak nie jedzie na wakacje.

CEL: 3 500 zł

EFEKT: zebraliśmy 5 355 zł

Akcja „Urodziny spędzę w szpitalu”

Zamiast prezentu na urodziny – wspólny prezent dla bytomskiego oddziału dziecięcego oraz dla bytomskiej szkoły rodzenia. Chcieliśmy zrobić niespodziankę tym dzieciom, które Dzień Dziecka spędzały w szpitalu i kupić dla nich mnóstwo fantastycznych, kolorowych książek oraz zrobić prezent również dla tych dzieci, które dopiero się urodzą – zakupić lalki, które posłużą ich rodzicom w szkole rodzenia do nauki opieki nad dzieckiem oraz piłki, które pomogą ich ciężarnym mamom. Wszystko po to, by pomóc rodzicom w oczekiwaniu na przyjście kolejnego, niesamowitego małego człowieka.

CEL: 2 500 zł

EFEKT: zebraliśmy 2 916 zł

Zbiórka rzeczy na wyprawkę dla Michałka

Dowiedzieliśmy się o Michałku, który miał się urodzić za kilka miesięcy, a którego Mama była w trudnej sytuacji finansowej, w dodatku samotna i już z dwójką dzieci. Postanowiliśmy zadziałać i zebrać parę rzeczy na wyprawkę dla noworodka, by mógł przyjść na świat, który przywita go z otwartymi ramionami i by jego Mama nie musiała się zamartwiać chociaż tym.

CEL:  znaleźć wózek i parę rzeczy na wyprawkę dla noworodka

EFEKT: sześć transportów autem zapakowanym po brzegi – Michałek otrzymał wózek, spacerówkę, łóżeczko, wanienkę, całą masę zabawek, ubranek, kosmetyków, pieluch i rzeczy niezbędnych dla małego dziecka, a nasi Darczyńcy nie zapomnieli również o jego rodzeństwie

Akcja „25 urodziny”

Zbiórka urodzinowa, gdzie zamiast na prezent, zbieraliśmy na wspólne wyjście do kina dla dzieci z Republiki Dziecięcej, by dać im chwilę radości i parę powodów do uśmiechu. I by spędzić razem czas.

CEL: 375 zł

EFEKT: zebraliśmy 1 550,50 zł

Akcja „Gdy będę duży”

Nasza pierwsza akcja, podczas której zbieraliśmy na wyposażenie otwieranej w szkole Republiki Dziecięcej. Chcieliśmy zebrać pieniądze, które pozwoliłby nam zakupić niezbędne podstawowe rzeczy: książki, pufki, tablice oraz gry planszowe.

CEL: 4 000 zł

EFEKT: zebraliśmy 4 515 zł

Wszystkim Darczyńcom ogromnie dziękujemy za zaufanie, pomoc i tak wielkie wsparcie podczas każdej zbiórki. Jesteście niesamowici i naprawdę genialnie jest właśnie z Wami robić takie wyjątkowe rzeczy. DZIĘKUJEMY!

Nadwyżkę kwot ze wszystkich zbiórek przeznaczaliśmy na: comiesięczną opłatę za księgowość, zakup napojów, słodyczy, sprzętu sportowego, artykułów plastycznych na Republikę Dziecięcą oraz drobnych upominków świątecznych dla dzieci.

Jeszcze raz dziękujemy za Wasze zaufanie.

W przypadku pytań o zbiórki czy kwestie wydawania pieniędzy, zachęcamy do kontaktu z nami. Odpowiemy na wszystkie pytania: dorota@odkrywka.org, 507-985-816.