#MamaLove – to cykl wyjątkowych warsztatów, które są nie tylko zwyczajną okazją do spotkania, rozmowy i wspólnego szukania drogi do budowania jeszcze lepszej relacji między mamą, a dzieckiem. #MamaLove to wyraz matczynej miłości, czułości i tej niezwykłej troski o małego człowieka, który dopiero co zjawił się, bądź zjawi się na świecie. Bo wiedza, którą poznają mamy podczas każdego spotkania wypływa z głębokiej miłości do własnej rodziny.

Tym jest #MamaLove – spotkaniem kobiet, które są pełne matczynej miłości.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem: „ODKRYWAMY BYTOMSKIE MAMY”.

Każdy warsztat jest bezpłatny i odbywa się w godzinach 16:00 – 18:00 (Bytom, Rynek 26/5 – IV piętro-winda). Na miejscu będzie okazja, by napić się kawy czy herbaty i by wspólnie porozmawiać.

Warunkiem udziału w warsztatach jest zgłoszenie się przez formularz znajdujący się poniżej. Ilość miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Agnieszka Bachorz – magister fizjoterapii, właściciel firmy Innoreh.  Ukończyła najpierw Policealne Studium Fizjoterapii, a potem AWF we Wrocławiu. Od samego początku intensywnie się dokształca i szkoli (PNF, Manipulacje Powięzi, Terapia Tkanek Miękkich, Kinesiologytaping, DynamicTape, tematyka pediatryczna i wiele innych). Uważa, że do pacjenta należy podchodzić holistycznie, stąd szeroka gama zainteresowań zawodowych. Zdobytą wiedzę i doświadczenie wykorzystuje we własnym gabinecie terapeutycznym, realizując jednocześnie studia specjalizacyjne. W planach dalszy rozwój naukowy na polu biomechaniki. Od wielu lat zajmuje się terapią małego dziecka , a także pracuje z kobietami w ciąży i po porodzie. Współpracuje z Bytomską Szkołą Świadomego Rodzicielstwa oraz Niepubliczną Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną, przekazując swą wiedzę Rodzicom.

W trakcie warsztatu:

– dowiesz się, jak wspierać rozwój swojego dziecka

– zobaczysz, co jest kluczowe z perspektywy rozwoju dziecka

– dowiesz się, na co należy uważać uwzględniając potrzeby swojej pociechy

Joanna Panicz: dyplomowany doradca chustowy – absolwentka Akademii Noszenia Dzieci w Chustach i Nosidłach Miękkich (AND), założycielka społeczności chustowych rodziców na Facebook i w realu: „Zachustowane Zabrze” oraz zajęć z tańca dla rodziców z dziećmi: „Zachustowane Tańce”. Instruktorka masażu Shantala Special Care Baby. Instruktorka tańca i fitnessu, choreografka, posiadająca niemal 15 lat doświadczenia w tańcu i prowadzeniu zajęć tanecznych. Na co dzień prowadzi firmę Zachustowana Tancerka Joanna Panicz, ucząc rodziców prawidłowo wiązać ich maluszki w chusty lub wkładać do nosideł ergonomicznych podczas spotkań indywidualnych lub warsztatowych w grupach, przekazując im cenne umiejętności z zakresu pielęgnacji neurorozwojowej i masażu Shantala, a także – ucząc ich tańca i organizując im liczne występy taneczne na scenach całego województwa śląskiego.

W trakcie warsztatu:

– poznasz zalety i możliwe wady chustowania

– poznasz rodzaje chust i zobaczysz podstawowe wiązania

– dowiesz się, kiedy chustowanie ma terapeutyczne działanie

JEŚLI POSIADASZ koniecznie zabierz ze sobą chustę. Na warsztat można przyjść z dzieckiem.

Agnieszka Babraj: Muzykoterapeuta, oligofrenopedagog, terapeuta zajęciowy, terapeuta ręki, trener Masażu Shantala. Studia kierunkowe ukończyła na wydziale Kompozycji, Dyrygentury, Teorii Muzyki i Muzykoterapii  Akademii Muzycznej we Wrocławiu ze specjalnością muzykoterapia. . Swój warsztat terapeutyczny doskonaliła podczas pobytu w USA, gdzie jako muzykoterapeuta  współpracowała z Shenandoah University. Współpracuje ze Szpitalem Specjalistycznym nr 2 w Bytomiu,  Bytomską Szkołą Świadomego Rodzicielstwa oraz Niepubliczną Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną „Persevere”. Zajmuje się diagnozą muzykoterapeutyczną. Pracuje z dziećmi ze sprzężonymi zaburzeniami. Zajmuje się przygotowaniem rodzin do porodu oraz wsparciem rodziców i niemowląt w pierwszych miesiącach po narodzinach. Interesuje się rozwojem małego dziecka. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwójki dzieci.

W trakcie warsztatu:

– dowiesz się, czym jest masaż Shantala

– poznasz rolę i znaczenie dotyku w budowaniu relacji ze swoim dzieckiem

– poznasz zabawy ruchowe, które możesz wykonać z dzieckiem do 5 roku życia

KONIECZNIE zabierz ze sobą karimatę lub niewielki kocyk.

Monika Szczepanik: Monika Szczepanik, rekomendowana przez CNVC trenerka Porozumienia bez Przemocy. Mama dwóch dziewczynek. Organizatorka letnich i zimowych obozów rodzinnych w duchu PbP, kobiecych trekingów górskich, konferencji empatii i Wioski Rodziców w Katowicach. Prowadzi warsztaty dla rodziców, nauczycieli, par i dla wszystkich tych, którym bliskie jest patrzenie na siebie i na drugiego przez pryzmat uczuć i potrzeb

W trakcie warsztatu:

– przyjrzysz się sobie, swojemu dziecku i Waszym relacjom z perspektywy założeń Porozumienia bez Przemocy

– dowiesz się, czym jest język żyrafy i dlaczego jest Ci potrzebny

Wybierz warsztaty (Ostatnia aktualizacja wolnych miejsc 25.09 godzina 19:55):

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych

Projekt współfinansowany w ramach projektu „Bytom Odnowa – innowacyjne projekty mieszkaniowe i rozwój inicjatyw społecznych”, dofinansowanego ze środków Unii Europejskiej, w ramach programu operacyjnego Pomoc Techniczna 2014-2020.