NASZA MISJA

Zmieniamy świat dzieci, zmieniając jednocześnie świat nas wszystkich.

NASZA HISTORIA

Stowarzyszenie Odkrywka jest ODKRYCIEM nas wszystkich i każdego z osobna.

To historia spotkań ludzi, którzy szukali przeróżnych sposobów na to, by choć trochę podreperować świat i uczynić go nieco lepszym miejscem. To historia wielu przebytych razem projektów, wolontariackich epizodów, wspólnych studiów, przyjaźni do grobowej deski, a nawet miłości. Każdy z nas jest kompletnie inny, ale wszystkich nas połączyła chęć robienia czegoś ponad to, czego się od nas wymaga, chęć bycia z innymi i dla innych, chęć życia trochę na przekór, trochę niebanalnie, trochę niezwyczajnie.

Szukaliśmy, każdy na swój sposób, miejsca w którym moglibyśmy dzielić się sobą, nie tracąc jednocześnie nic z siebie. Miejsca, które łączyłoby naszą różnorodność, nasze odmienne pasje, talenty i sposoby patrzenia na świat, i które na tej różnorodności potrafiłoby budować i tworzyć. Miejsca, które byłoby po prostu nasze.

I właśnie tak odkryliśmy ODKRYWKĘ. Oto nasza droga – od spotkań i wspólnych działań, planów i marzeń, do własnego Stowarzyszenia.

Droga, na której zawsze spotykaliśmy dzieci…

Spotkaliśmy dzieci z rodzin niepełnych, dzieci żyjące w ubóstwie, dzieci bez rodziców, dzieci, które doświadczyły przemocy, dzieci chore, dzieci niepełnosprawne oraz dzieci, które żyją na co dzień w rodzinach pełnych ciepła i miłości. Wszystkie one, niezależnie od tego, co je spotkało w ciągu tych kilku lat życia, łączy jedno – są niezwykłymi, pełnymi marzeń i pasji ludźmi.

W ODKRYWCE zmieniamy świat dzieci, wierząc że dzięki temu zmieniamy nasz przyszły świat – świat, który to właśnie te dzieci, będą tworzyć. Nie chcemy, by rzeczywistość odbierała dzieciom to, co mają w sobie najpiękniejsze – wrażliwość, naturalną ciekawość, głowę pełną pomysłów, otwarty umysł i otwarte serce. Nie chcemy, by dzieci przestały ODKRYWAĆ. 

NASZE WARTOŚCI

OTWARTOŚĆ

Odkrywamy w sobie każdego dnia otwartość – na nowe wyzwania, nowe
rozwiązania i na nowych ludzi.

SZACUNEK

Odkrywamy, jak wiele możemy zrobić budując na wzajemnym szacunku.

REFLEKSYJNOŚĆ I ROZWÓJ

Odkrywamy najlepsze rozwiązania.

PROFESJONALIZM

Odkrywamy nową jakość pomagania. Nie jesteśmy perfekcjonistami, bo
perfekcjonizm zabija profesjonalizm.

INDYWIDUALNE PODEJŚCIE

Odkrywamy to, co niezwykłe w absolutnie każdym człowieku.

PARTNERSTWO

Odkrywamy, że alternatywy zawsze są trzy.

ODPOWIEDZIALNOŚĆ

Odkrywamy, jak ważne jest mądre pomaganie. Nikogo nie zostawiamy bez odpowiedniego wsparcia.

DIALOG

Odkrywamy siłę szczerej rozmowy i empatycznego słuchania.

ODKRYWCZOŚĆ I KREATYWNOŚĆ

Odkrywamy to, co nowe i nieznane. Nie szukamy gotowych rozwiązań i prostych dróg.

MIŁOŚĆ

Odkrywamy, że najwięcej możemy wtedy, gdy kochamy i jesteśmy kochani.