DZIECIĘCA REPUBLIKA

Tworzymy Dziecięcą Republikę – miejsce, w którym dzieci są obywatelami własnego Państwa, dzięki czemu samodzielnie uczą się odpowiedzialności za siebie i innych, podejmowania decyzji, empatii oraz wrażliwości.

Zapisz dziecko do Dziecięcej Republiki!

Prawa Dziecka

Są absolutną podstawą naszej działalności – silnym fundamentem, na którym wszystko inne zostało zbudowane. Wszyscy, którzy spotykają się z dziećmi w Odkrywce, zobligowani są do zapoznania się z nimi i ich respektowania.

Państwo

Tworzymy miejsce, w którym dzieci budują micro-społeczność zbliżoną do małego Państwa. Społeczność wspólnie decyduje o aktywnościach, a nie jest bezwiednie kierowana przez dorosłych. W grupie dzieci podejmują konkretne funkcje, dzięki którym uczą się odpowiedzialności i odnajdują swoje potencjały.

Obywatele

Wierzymy w możliwości dziecka, w to, że potrafi i umie samo. W to, że może podejmować decyzje i ponosić konsekwencje swoich wyborów. W to, że może popełniać błędy i na tych błędach się uczyć.

Doradcy

Jesteśmy po to, by wspierać dzieci i im pomagać, a nie po to, by narzucać im jedyne słuszne rozwiązanie. Stoimy zawsze obok, gdyby nas potrzebowały, ale pozwalamy, by odkrywały same.

Zapisz dziecko do Dziecięcej Republiki!